MENU

KONTAKT

Zespół KALKAT

kalkat@poczta.fm

02 czerwca 2018

Nowoczesne, gotowe domy modułowe są jednocześnie ładne jak i energooszczędne. Domy prefabrykowane, stawiane z co najmniej 2 modułów, buduje się również zimą i można się do nich szybko wprowadzić. Jedynie wąskie fundamenty wylewa się wcześniej, koniecznie w ciepłych miesiącach roku.

Czas użytkowania nowoczesnego domu modułowego, bez konieczności przeprowadzania większych remontów, określa się na około 50 lat. Przedłuża go dbałość o stan budynku, jego odpowiednia eksploatacja oraz konserwacja.

Cechy domów modułowych:

• Ten rodzaj budynków umożliwia szybkie wprowadzenie się. Buduje się je bardzo szybko (z elementów przygotowanych w fabryce) i łatwo wykańcza. Cały proces (od wyboru projektu do wprowadzenia) trwa zwykle kilka miesięcy.

• łatwo je rozbudować lub zmodyfikować przestrzennie,

• są energooszczędne. Mają ocieplone ściany, dach i podłogę, co w połączeniu z oknami i drzwiami o dobrych parametrach termicznych obniża zużycie energii potrzebnej do ich ogrzania i obniża koszty eksploatacji,

• na etapie produkcji mają przygotowane instalacje: wodną, kanalizacyjną i elektryczną, a niekiedy również c.o. i RTV,

• na rynku dostępne są domy modułowe wykonane w różnych technologiach np. rama stalowa wypełniona keramzytobetonem i ocieplona wełną mineralną, szkielet drewniany wypełniony wełną mineralną lub szkielet stalowy wypełniony płytami warstwowymi z izolacją termiczną z pianki poliuretanowej. Ściany od wewnątrz mogą być obłożone płytami wiórowymi, gipsowo-włóknowymi lub gipsowo-kartonowymi i wykończone w dowolny sposób. Od zewnątrz mogą być wykończone tynkiem, oblicówka drewnianą lub blachą,

• ze względu na błyskawiczny proces budowy i wykończenia, wymagają zgromadzenia funduszy w dość krótkim czasie,

• to rozwiązanie przewidziane jest z reguły dla jednego pokolenia mieszkańców a nie jako budynek o wielowiekowej trwałości.

Domy prefabrykowane wymagają zdecydowanie węższych fundamentów niż wywierające duże obciążenie na grunt domy murowane na szerokich ławach o masywnych ścianach i ciężkich stropach. Można je budować nawet zimą, gdyż po wyschnięciu fundamentów nie wykonuje się już żadnych robót mokrych.

Mimo, że w Polsce przeważa budownictwo tradycyjne, domy modułowe zyskują coraz więcej zwolenników.

Nowoczesne domy szkieletowe są energooszczędne. Mogą być budynkami całorocznymi lub letniskowymi. Są trwałe, szybkie w budowie i mają nowoczesne wzornictwo, stąd ich rosnąca popularność.

Tego rodzaju zabudowa doskonale sprawdza się zarówno na niewielkich działkach, jak i w posiadłościach usytuowanych w lesie, nad jeziorem lub w przestronnym ogrodzie, obsadzonym drzewami i krzewami, a nawet na trudnym terenie np. na skarpie.

Domy modułowe wpisują się w modny trend domów z płaskim lub wypłaszczonym dachem. Pięknie prezentują się z dużymi przeszkleniami pozwalającymi wtopić bryłę budynku w otoczenie i przyrodę. Elewacja z drewna i blachy, drewniane tarasy i podesty, pergole i inne dodatki, które łatwo do nich dobudować sprawiają, że domy te są bardzo designerskie.

 

 

Domy modułowe.

Nowy

Wymiar

Kosztorysowania

KALKAT